LED lustr závěsný

LED svítidlo stropní

LED panely se hodí do kanceláří i rodinných obydlí. Vyniknou hlavně v moderních interiérech. Nejsou však jedinou možností, pokud sháníte svítidla vhodná pro moderně zařízené prostory.

První  alternativou panelů jsou jiné světelné technologie než LED. Nevýhodou těchto ostatních technologií je, že jsou méně úsporné než LEDky. S tímto odůvodněním a s odvoláním na ekologické hledisko omezuje EU stále více většinu ostatních světelných technologií. Omezení zahrnuje zejména klasické a halogenové žárovky. Kompaktní žárovky a zářivky (někdy nazývané “úsporky”) zatím žádný platný ani potvrzený budoucí zákaz od EU nemají. Kompaktní svítidla však mj. nemají okamžitý náběh plného svitu (trvá jim nějaký čas, než se naplno rozzáří) a vadí jim časté rozsvěcování a zhášení. LEDků se nevýhody kompaktních žárovek a zářivek netýkají a navíc jsou šetřivější. Výhody LED technologie oproti ostatním méně úsporným a někdy i rozpalujícím se či křehkým světelným technologiím jsou nesporné.

Druhou alternativou  panelů jsou jiná svítidla než panely, ale v rámci LED technologie. Nabídka LED interiérových svítidel je velmi široká a při výběru záleží jen na konkrétním účelu a očekávání spotřebitele. Vhodnou alternativu pak za LED panely může představovat jak LED bodové osvětlení, tak i LED stropní osvětlení, LED zářivky či LED lustry.