Kvalitní vs. nekvalitní LED panely 2

Kvalitní LED panely poznáte na první pohled a dotyk. Jejich těla jsou nejčastěji vyrobena z hliníku (stříbrně eloxovaného nebo bíle lakovaného), měla by být bez vroubků, ostrých hran nebo prohnutých bodů. U dobrého panelu je hliník slit a jeho povrch opracován za využití nejmodernějších technologií. Jeho kvalita je pak na první pohled patrná. Tělo kvalitního panelu do sebe zapadá, nikde nic nevrže, neskřípe ani nepraská.

Úchyty by měly být pevné a navržené tak, aby dokázal svítidlo nainstalovat i naprostý amatér.

Po zapnutí se má panel rozsvítit ihned a naplno. Nesmí problikávat, musí svítit usměrněně a rovnoměrně. Svítidlo ani jeho zdroj nesmí vydávat žádné zvuky jako třeba bzučení nebo pískání.

Zdroje musí být vyrobené pouze z kvalitních součástek předních výrobců elektro. Méně kvalitní panely mohou obsahovat levnou elektroniku, která snižuje jejich celkovou účinnost (vydávají méně světla při stejné spotřebě energie, čímž se snižuje efektivita a zároveň výhoda plynoucí z levného provozu). Je potřeba si tedy dávat při nákupu pozor a porovnávat nikoliv pouze výkon, ale také skutečný světelný tok v lumenech.

Kvalitní panely procházejí přísnou vstupní a výstupní kontrolou. Pokud chcete mít jistotu, že koupíte kvalitní produkt, navštivte léty prověřený obchod ledsviti.cz