LED panely jsou velice tenké a lze je umístit téměř kamkoliv. Můžete je montovat nejen jako nástěnná nebo závěsná svítidla, ale i do snížených stropních podhledů.

Podle způsobu montáže si můžete zvolit hned ze čtyř různých typů panelů. Asi nejsnažší je instalace podhledového panelu, který se usazuje do montážního otvoru. Pouze je zapotřebí vybrat příhodný prostor k umístění, připojit panel na zdroj o 230V a umístit jej do otvoru tak, aby jeho okraje dokonale seděly v podhledu.

Podívejte se, jak nainstalovat podhledové LED panely.

Závěsný panel se upevňuje ke stropu pomocí ocelových lanek a ta se přichytávají k hmoždinkám zapuštěným do stropu. Délku lanek a tedy výšku zavěšení je možno upravit.

Podívejte se na návod, jak nainstalovat závěsné LED panely.

Přisazený panel (s rámečkem) je vhodný tehdy, když nemůžete panel vestavět přímo do stropu, ale přesto si přejete nenápadné a elegantní, se stropem co nejvíce opticky splývající svítidlo. Montáž se provádí za použití přiložených magnetů.  Panel se připojí  k přívodu napájení a poté pomocí magnetů přichytí k základně.

Podívejte se, jak nainstalovat LED panely s rámečkem.

Vestavný panel se zaaretuje pomocí pružinek, jež jsou součástí jeho těla. Po vyříznutí otvoru se připojí vodiče do proudového zdroje a svítidlo se připevní na strop pružinovými sponami. Někdy jsou vestavné panely instalovány do sádrokartonu.

Podívejte se na fotonávod, jak nainstalovat vestavné LED panely.

Postup instalace je u všech typů LED panelů velice jednoduchý a zvládne ji i průměrně zručný domácí kutil.