LED stmívač s RF dálkovým ovládáním

LED panely s funkcí RGB (Red Green Blue) jsou schopny poskytovat vám nevšední zážitky. Podle momentálního přání můžete svítit červeným, zeleným, modrým, žlutým, azurovým, purpurovým a nebo bílým světlem, případně můžete nechat barvy střídat v různě dlouhých intervalech. Některé RGB panely můžete stmívat a měnit tedy nejen barvu, ale i intenzitu osvětlení.

Pro zprovoznění každého LED panelu je nezbytný RGB zdroj a pro pohodlnou a bezdrátovou obsluhu je zpravidla využíván dálkový ovladač, díky kterému si lze funkcí RGB panelu užívat ještě více. Není žádné překvapení, že napájení ovladače bývá řešeno klasicky tužkovými bateriemi.

RGB ovladače nesou buď označení RF (což není nic jiného než informace, že se jedná o elektronické zařízení s radiofrekvenčním ovládáním) nebo IR (zde k přenosu dochází infračerveným zářením). Dosahy ovladačů pro RGB panely se nejčastěji pohybují v rozsahu do 12 m.

Někdy jsou RGB ovladače využívány společně s RGB kontroléry (“krabičkami”). Každý kontrolér umožňuje ovládání pomocí až několika ovladačů a naopak jeden ovladač je možné použít pro ovládání až několika  kontrolérů současně. LED kontrolér je napájen pomocí transformátoru.