LED panel závěsný zezadu
LED panel vestavný zezadu
LED panel podhledový zezadu
LED panel přisazený zezadu
Podle způsobu montáže lze LED panely dělit na podhledové, závěsné, vestavné nebo přisazené (s rámečkem).

Podhledové panely jsou efektivní náhradou za tradiční mřížky na bázi zářivkových svítidel. Díky své instalační výšce mohou být umístěny i do velice nízkých stropních podhledů. Vhodné jsou také pro instalaci do minerálních či kazetových stropů.

Závěsné panely nahrazují klasická zářivková svítidla s fluorescenčními trubicemi, mohou ale také nahradit lustry a další zdroje světla. Výtečně se hodí do interiérů s vysokým stropem. Dají se využít i k nasvícení barových pultů, jídelních či kulečníkových stolů a dalších objektů.

Vestavné panely výborně poslouží jako náhrada za klasické žárovky, zářivky, lustry, vestavná stropní svítidla i další světelné zdroje. Opticky dotváří linii stropu a hodí se kupříkladu do kanceláří, obchodů nebo bank. Někdy jsou montovány do sádrokartonu.

Přisazené panely (s rámečkem) se využívají namísto světel s fluorescenčními zářivkami, klasických žárovek, lustrů i ostatních typů svítidel. Díky tenkému a minimalistickému designu vypadají stylově. Zapadnou do každého interiéru a nepůsobí rušivě. Proto se stále více dostávají do popředí zájmu nejen architektů, ale přisazený panel se prosazuje i v osvětlení interiérů domů, bytů i komerčních prostor.