Stmívač s dálkovým ovládáním

Některé LED panely jsou stmívatelné, resp. mají integrovaný regulátor a také přijímač signálu pro dálkové ovládání. Ovládání je pak možné provádět pohodlně pomocí dálkového ovladače. Intenzita osvětlení vydávaného panelem se mění v závislosti na upravování hodnot napájecího napětí LED diod.

Pokud panel stmívač neobsahuje, lze dokoupit externí, zpravidla s možností regulovat otáčením kolečka na stmívači intenzitu osvětlení. Lze ale i využít ovládání z dálky, tedy pořídit si dálkový ovladač. Ovladače nesou buď označení RF (radiofrekvenční ovládání) nebo IR (přenos infračerveným zářením). Dosah výborného ovladače pro stmívatelné panely se může pohybovat  až v řádu desítek metrů.

Každý stmívač umožňuje ovládání pomocí až několika ovladačů a naopak jeden ovladač je možné použít pro ovládání až několika stmívačů současně. Stmívač je napájen pomocí transformátoru.

Někdy může např. statická elektřina způsobit, že je přerušena komunikace mezi dálkovým ovladačem a přijímačem (dojde k odladění). V takové situaci je potřeba ovladač s přijímačem opět sladit – napárovat. Pro konkrétní realizaci je již potřeba řídit se podle pokynů od výrobce.