Některá LED svítidla disponují funkcí stmívatelnosti, která umožňuje regulovat intenzitu vydávaného světla. Podmínkou pro to, aby bylo možné svítidlo stmívat, je osazení svítidla nebo světelného zdroje k tomu uzpůsobeným stmívatelným zdrojem a následné zapojení s ovladačem pro stmívání.

Regulace intenzity LED osvětlení, které je samo o sobě hodně úsporné, má za následek další snižování nákladů na svícení. Pokud zrovna z jakéhokoliv důvodu není žádoucí svítit na plnou intenzitu, lze snadno a ihned snížit míru vydávaného světla.

Méně intenzívní osvětlení nejen šetří peněženku, ale také navozuje intimnější atmosféru. Pokud jsou stmívatelná svítidla využívána v domácnosti, nacházejí své uplatnění nejen v obývacích pokojích, kde podporují pocit útulnosti a pohody, ale například i v ložnicích.

Možnost stmívání nabízejí i některé LED panely a umožňují tím jak šetření, tak i zintimnění prostředí. Navíc působí tlumené světlo často velmi dobře právě v moderních interiérech, kam panely díky svému designu výtečně zapadají. Perličkou na závěr je, že funkci stmívatelnosti nabízejí i některé RGB panely. Fantazii při nastavování světla nejen na různou intenzitu, ale zároveň i do různých barev se pak již meze nekladou.