LED panel přisazený kruhový bílý

Kromě dělení LED panelů podle způsobu montáže je možné dělit panely např. podle charakteristiky vydávaného světla a nebo podle designu.

Barva světla, jež panely vydávají, může být od teplé bílé přes bílou až po studenou bílou.

Teplé bílé světlo se hodí do prostor, kde je žádoucí podporovat útulnou a klidnou atmosféru. Poněkud zkresluje vnímání barev a kontur. Lze je proto doporučit například do restaurací, jídelen nebo obývacích pokojů.

Bílé, příp. studené bílé světlo je naopak vhodné tam, kde je potřeba podpořit aktivitu či soustředěnost. Zejména bílé světlo (nejpodobnější jasnému dennímu) umožňuje dobré vnímání hran a barev.  Hodí se spíše k pracovním činnostem, ke čtení nebo třeba pozorování exponátů na výstavištích.

Kromě variant klasického bílého světla existují i RGB panely, které mohou střídat různé barvy světla a nabízejí pohodlné ovládání na dálku. Design panelů je obvykle jednoduchý kruhový, čtvercový či obdélníkový. Mléčný kryt může být doplněn rámečkem,  obvykle v bílé nebo stříbrné barvě. Tvary i barvy panelů jsou jednoduché, elegantní a decentní, a nabízejí širokou možnost zasazení svítidla do interiéru.