Neutrální bíláStudená bílá

Teplota chromatičnosti neboli barevná teplota udává barvu světla v jednotkách Kelvinů (K). LED diody jsou vyráběny v různých barevných provedeních. Čím více má světlo Kelvinů, tím studenější je jeho barva. Hodnoty světla se pohybují od 2700K (teplá bílá, odstín dožluta) do 7000K (studená bílá, odstín domodra).

Teplé barvy na nás působí uklidňujícím dojmem. Mírně  zkreslují vnímání barev a obrysů, ale díky své příjemné barvě evokující slunce anebo světlo starých žárovek je mnozí z nás mají v oblibě. Jsou příhodné pro podpoření relaxační atmosféry, takže například do obývacího pokoje.

Studené barvy jsou výborné do prostor, kde potřebujeme podpořit soustředění a aktivitu. Hodí se do mnohých pracovních prostor a také do galeriií.

Na jejich pomezí stojí tzv. neutrální světlo a také denní světlo, které má teplotu chromatičnosti oproti neutrálnímu o něco vyšší. Můžete je zvolit např. do pracovního prostředí, kde nechcete od rána do večera vnímat vyloženě studené světlo, které při dlouhodobějším  intenzivním působení může někomu být až nepříjemné.

Kdo chce podpořit útulnost prostředí a uvolnění mysli i těla, měl by tudíž zvažovat spíše světlo teplé barvy. A do prostor, kde je zapotřebí větší soustředění pozornosti, je vhodné přemýšlet spíše o světle neutrálním, denním až studeném.