Předností LED panelů je takřka univerzální použití do interiéru resp. prostředí, ve kterém nepanuje vysoký stupeň vlhkosti. Nejčastěji jsou používány stropní panely, avšak setkáme se i nástěnnou montáží.

Naopak nevýhoda LED panelů spočívá v tom, že je nelze doporučit do venkovních prostor. Panely totiž mají zpravidla krytí IP20, které sice chrání proti úrazu elektrickým proudem při nebezpečném dotyku prstem a zajišťuje odolnost  proti vniknutí malých cizích předmětů, ale neznamená odolnost proti vniknutí vody.

Kdo má zájem o osvětlení interiéru, může si vybrat z širokých nabídek panelů, ať už třeba stropních do kanceláří nebo podhledových do kuchyní. Některé panely produkují světlo v teplé barvě (která je vhodná do prostor, v nichž má panovat relaxační a útulná atmosféra), jiné v barvě studené (ta  má aktivizující účinky, zvyšuje pozornost a koncentraci) a nebo neutrální či denní (nejuniverzálnější).

Kromě vlivu na psychiku je třeba zmínit účinky jednotlivých barev světla na zrakové vnímání. Teplé bílé světlo poněkud zkresluje vnímání barev a kontur. Neutrální a denní bílé světlo má dobré podání kontur – barvy i obrysy předmětů osvětlených takovým světlem vnímáme přesněji realitě.

Vnímání z hlediska psychiky i zrakové vjemy jednotlivých teplot světla spolu dobře korespondují. V prostorách, které slouží k odpočinku, je vhodné podpořit relaxační atmosféru teplým světlem a méně přesné podání barev při tomto osvětlení není překážkou, možná i naopak. Teplé světlo se tedy hodí například do obývacího pokoje nebo do restaurace, příp. Studenější světlo podporuje vitalitu a soustředěnost a umožňuje přesnější zrakové vjemy. To je v souladu například s využitím v mnohých pracovních prostorech a nebo se čtením při světle lampy.

Neutrální světlo je často používáno v kancelářích a dalších pracovních prostorech,  protože podporuje vitalitu, ale nepůsobí tolik intenzivně jako světlo studené, které může být při dlouhodobém využívání někomu až nepříjemné, a to i pro oči. Neutrální světlo je oblíbené i do kuchyní.